Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Multi átlépö
Név:

Jelszó:



Oldalunk himnusza
A Fórum itt kettészakadt, törvény az nincs, csak akarat!
Két Tagunk folyton harcban áll, középút nincsen, ez szabály!

Hogy legyek bölcs és józan én, egy hordó lőpor tetején?


Rómeó és Júlia - Verona
Kocsma
Friss nyomok
Merthverun forrás
Szomb. Dec. 30 2023, 23:58
Pyria Thoraen
Brelvek
Pént. Dec. 29 2023, 20:18
Delilah Roatz
Rin
Hétf. Márc. 27 2023, 23:36
Rin
Misty Bethell
Kedd Szept. 06 2022, 19:46
Misty Bethell
Holdfény-árok
Vas. Szept. 04 2022, 19:35
Myrna Carpathia
A hónap posztolói
A hét posztolói

Evelynn, a hajnal csillaga

 :: Karakterek :: Karakteralkotás Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Csüt. Aug. 18 2022, 21:26
"Az értelem a legtöbb embernél nehezen döcögő, sötét és csikorgó gép, amelyet elég nehéz működésbe hozni."
KARAKTER ADATAI
NÉV:
Evelynn de Verley
KOR:
411
NEM:
FAJ:
Vérfarkas
RANG:
Nem besorolható.
CSOPORT:
-
FOGLALKOZÁS:
Faji előnyeit kamatoztató fejvadász.
MEGJELENÉS
Kezdjük a kreolos bőrével. Ezen található a legtöbb beazonításra használható nyom. A tarkóján egy háromszöget, annak 3 csücske felett pedig három - ebből két apróbb és a fenti sarokban kivehetően nagyobb csillag - látható. Ez a hennaszerű színnel felvitt jegy a vadász társaság szimbóluma, ahol ő jelképezi a bal alsó csillagot. Régi könyvek molyrágta lapjain látható tintával felfestve egyes bestiákkal és fajokkal kapcsolatos oldalon, de magáról a társulatról egy pergamen, tekercs és ősrégi könyv sem tud információval számolni.

Jegyzetek egy bazári árus bevétel naplójából:
"A mai nap rovására: kijelenthetem hogy több por telepedett meg erszényemen mint az út porától mocskos szakadt saruimon. Értékeim 3 arannyal és 1 letört farkasfoggal gazdagodott. utóbbihoz pedig egy kevés vér is tartozott. Nemesek tömege haladt át a mai nap, de a shifrákat kecsegtető méreg alapanyagok és különbnél különb selymek és kelmék egyike sem ragadta meg a járókelőket. Egy putris árva meglopott és egy olcsóbb kelmémnek nyoma veszett e tikkasztó napon.
Ami viszont érdekesnek mondható, a három arany gazdája illetve pontosabban előző tulaja volt. Fáradt és leharcolt asszony járt ma a pultnál és farkasfű, sivatagi kétfejű béka mérge után érdeklődött.
Idegen volt számomra a fiatal nő érdeklődése az effajta "csecsebecsék" iránt, bár hiába ajánlottam neki finom anyagokat - ezt a némbert egyikkel sem tudtam lebeszélni eredeti szándékáról. Hiába figyelmeztettem az oktalansága lehetséges árára. Minden áron a listája két utolsó tételét követelte. " - Nem idegen számomra az efféle veszélyes anyag kezelése. - " adta tudtára ragaszkodását említett termékeimre. Ahogy jobban megnéztem a fruskát, a fáradtságon és a sötét karikákon kívül melyek méregzöld szemeit keretezték mást is észrevettem. Elkötelezett pillantásokkal illetett, tehát vélhetően több volt mint aminek én először mondtam volna. Cserepes és sivatagi poros ajkak ültek pisze orra alatt. Hosszúkás arcán az az aranyszín, rőt árnyalatú homokszemek ültek amiket már jól ismertem a Piramisok völgyét járva. Fekete köpeny és csuklyát viselt, ez alól lógott ki néhány csokoládé barna hullámos tincs, ami valahogy kiszabadult a hijab alól amit vélhetően csakugyan a sivatagi kalandhoz vett fel. csúf zöldesbarna ing és fekete fűző fogta szűken derekát és csípőit, ez egészen keblei határáig nyújtózta. Ez alatt egy fehér megviselt szoknya lógott minden tartás nélkül. Ezt a kört egy a kor által megrágott és kopott bakancs zárt be. Odaadtam és távozott egy biccentés kíséretében, a kobakomba ültetve a kérdést: mihez kezd egy efféle asszonyka valamivel amihez eddig csupán a shifrák és a laochrák szagoltak hozzá értelemmel?
MÁSIK ALAK
Ritka látvány a halandó szemnek a humánus farkassal való első találka. Ennél is ritkább, ha meg is érjük a találkozás utáni életszakaszunkat.
Evelynn számos emberlakta település mellett és környezetében fordult már meg. Pillanatok erejéig kivehető alakja nem sok anyaggal szolgált a külsejének leírását megkönnyíthetné. Szerencsénkre egy Damarel környékbeli parasztlak legfiatalabb lakója egy borús estén különös állatról számolt be.

R.u-i 119. év
"Atyám napnyugtakor küldött ki, hogy a kecskékre nézzek mielőtt a lámpásokat eloltsuk a nap lezárása képen. A sár a bokám fölé ért, minden egyes lépéssel azt éreztem egyre jobban elsüllyedek.
Mialatt elértem a az apró karámot és a kecskék ólját, furcsa kaparászó hangokat, néha pedig azt az ideges mély mekegést hallottam az állatok felől. Nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, bár néhány nappal korábban a nemes vérebei igencsak éhesen környékezték meg a szerény kis nyájat.
Először meg sem fordult a fejemben, hogy netán valamiféle vad ácsingózik most is az állataink után...

Néhányat prüszkölve húztam el a reteszt, majd az omladozó "ól" ajtaját kinyitva egy vérfagyasztó látvány fogadott. Az ereimben meghűlt a rőt elegye halandóságomnak, mikor a kecskék remegő alakja mögött egy állva talán két métert is meghaladó szőrmés fenevad alakja bontakozott ki. Fénnyel nem szolgálhattam, de épp elég volt a csillagok átszűrődő fénye ahhoz, hogy mindent lássak.
Egy ezüstös írisz borostyános árnyalata villogott rám fáradtan. A farkasszerű rém szinte érdektelenül szemezett velem, mintha sem kedve sem pedig gusztusa nem lett volna sovány kis testemhez. Bézs, néhol krémes tejfehér szőre csapzottnak hatott a sötétben, lehetséges hogy ő maga is a borús idő elől bújt meg idebent. Hosszú fülei érdektelenül konyultak le, miközben karjait keresztbe fonva mint egy hozzám hasonló átlagos ember - a falnak dőlve pihente ki fáradalmait. Nem sokat láthattam belőle, ugyanis bátorságom hamar inába szállt és még egy utolsó pillantást vetve rá elhagytam az ólat.""
SZEMÉLYISÉG
Jól megfontolt érett nőről beszélünk most. Evelynn elméje egy olyan szint ahol minden fogaskeréknek olajozottnak és működőképesnek kell lennie, ha a közvetlen de már csak az átmeneti környezete azt szeretné ha a belső fenevad kezelhető maradna.
Éles eszű logikus lány, aki a helyzetnek megfelelően keresi a megoldást és a magyarázatot mindenre. Realista eszméket követ, ugyan maga is természetfeletti lény ez nem jelenti azt, hogy hisz mindenben - például a lávában önmagát áztató vámpírokban.
Mindenre keresi a megfelelő választ, és majdnem mindenre tud valami logikusat mondani. Persze van amit ő sem ért, az elméje olyan éles mint a laochrák mérgezett tőre, de nem mindentudó ő maga SEM. Egyenes, néha kissé túlzottan felvágják a nyelvét, mindezek ellenére nagyon toleráns és türelmes személyiségnek ismerhetjük meg. Hűsége vitathatatlan, vérszomja pedig mérsékelhetnek mondható. Humánus alakjában több életet ont ki mint a bestia. Nehezen felbosszantható, de valljuk be az értelmetlen és okoskodó szerzetekkel ő sem tud mit kezdeni.
ÉLETÚT
Hamarosan.
KÉPESSÉG
Képességeinek alapja az anyagok és emberi, avagy jobban mondva élő szövetek természetfeletti és természetes manipulása.

Természetes manipulálás:
Ez a képesség a közvetlen 50-100 méteres körzetében fejti ki hatásait, melyek lehetnek jótékonyak és károsak is a környezetére nézve. Pl. a jeget bármely mennyiségben képes folyékony halmazállapotúvá alakítani vagy szimplán elpárologtatni. A masszív föld pedig pillanatok alatt válhat mindent magáévá tévő futóhomokká.

Bőrváltás:
A vérfarkassá való átalakulás mellett, a megérintett anyagot, nemesfémet és egyéb termékeket képes magáévá tenni. A bőrét megerősíteni, pl. acéllá változtatni az alapanyag megérintésével.

Természetfeletti manipulálás:
Bár ez ritkábban használt képessége, képes magát és bármely kiválasztott felet, mindent "áteresztő" szellemszerű állapotba hozni. Ennek köszönhetően sem tűz, sem víz nem árthat neki sem a manipulált félnek, hiszen átfolyik rajta vagy épp csak átkúszik a többi éghető termékre körülötte. Ez a szellemszerű állapot azzal az előnnyel ruházza fel, hogy a szilárd falon áthaladva minden nyom nélkül képes mozogni szinte bárhol. Egyéb haszna a képességnek, hogy Pl. Víz alatt vagy bármely megpróbáltató helyzetben az oxigénhiány és egyéb halandó szükségletek megszűnnek, így ebben az állapotban a halál nem környékezheti meg őt sem pedig mást.
KÉPZETTSÉG
Útjai során sokféle szerzettel találkozott már, így méregkeverő képességeit a shifráktól és a halált nem félő halandóktól és hibridektől tanulta el. A közelharcban jeleskedő Evelynn a támadás és védekezés fortélyait pedig vadász társaitól tanulta meg. Írás és olvasási képességét viszont "nemesi származásának" köszönheti.
EGYÉB

Evelynn, a hajnal csillaga 93Q6PCv
Furcsa társa és egyben átlagosnak egyáltalán nem nevezhető "járműve" a Diablo néven ismerhető hibrid ló.
Evelynn de Verley
Evelynn de Verley
Nyomok :
3
Vándorlás kezdete :
2022. Aug. 11.
Vissza az elejére Go down
1 / 1 oldal

Ugrás :
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Karakterek :: Karakteralkotás-