Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Multi átlépö
Név:

Jelszó:



Oldalunk himnusza
A Fórum itt kettészakadt, törvény az nincs, csak akarat!
Két Tagunk folyton harcban áll, középút nincsen, ez szabály!

Hogy legyek bölcs és józan én, egy hordó lőpor tetején?


Rómeó és Júlia - Verona
Kocsma
Friss nyomok
Merthverun forrás
Szomb. Dec. 30 2023, 23:58
Pyria Thoraen
Brelvek
Pént. Dec. 29 2023, 20:18
Delilah Roatz
Rin
Hétf. Márc. 27 2023, 23:36
Rin
Misty Bethell
Kedd Szept. 06 2022, 19:46
Misty Bethell
Holdfény-árok
Vas. Szept. 04 2022, 19:35
Myrna Carpathia
A hónap posztolói
A hét posztolói

Vérfarkasok (!)

 :: BlackMoon világa :: Enciklopédia :: Fajleírások Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Vas. Dec. 15 2019, 20:30
Átalakítás alatt!
Határozatlan ideig nem fogadunk el karaktert!


Kód:
< :idea: link href='http://fonts.googleapis.com/css?family=Ruthie' rel='stylesheet' type='text/css'><div style="font-size: 56px; font-family: 'Ruthie', cursive; margin-top:20px; margin-left: 200px; color: white;">Vérfarkasok</div>

<div style=" height:600px; overflow: auto; margin-left: 0px; margin-top: 0px;" ><div style="margin-top: 10px; margin-left: 20px; margin-right: 20px;"><justify>[size=22][u][i][color=white]Kialakulás:[/color][/i][/u][/size]
Létrejöttjüket homály fedi. Pletykálják, hogy az első vérfarkasok a Maioreszek átkának köszönhetik létezésüket, ám ezekre a mai napig nincs bizonyíték.
Hat bátor, de egyben felelőtlen ember megszegvén a kijárási tilalmat áldozatul esett a Maioreszek ősi átkának. Mikor már csak hatan maradtak, egy teliholdas éjjelen kitörtek a Zafír templomból, s a telihold fényében a lelkükbe éget a félállat billog, megpecsételve ezzel a világ sorsát. Így, ők hatan váltak az első vérfarkasokká, minden vérfarkas ősévé. Azonban az árulás korán felütötte a fejét köztük, így a történelem csak négy ősi vérfarkast tart az elsők között számon, hiszen a két áruló korán életét vesztette. A teljes igazságot csupán közvetlen leszármazottaik ismerik.
A robbanás után a vérfarkasok egysége végleg felborult. A sok éves belső harc és viszály sem hozott békét, így a további harcok elkerülése végett a vérfarkasok a szét válás mellett döntöttek. Két falka alakult az eltérő nézőpontok szerint.


[size=22][u][i][color=white]Megjelenés:[/color][/i][/u][/size]
Noha, emberi alakjukban embernek tűnnek még sem azok. Sok-sok kis apró jel mutatja, hogy vérfarkassal állunk szemben.
Emberi alakban figyelnek és törekednek a tökéletes megjelenésre, mellyel beleolvadnak a környezetükbe, ám nem mindig járnak sikerrel. Egy vérfarkas is gyönyörű a maga nemében, ugyanakkor mozdulataikon és reakciójukon látszódik a bestialitás, mely a lényük része. Telihold közeledtével apránként megláthatjuk az igazi énjüket. Ilyenkor a szemük besárgul, hajuk bozontosabb lesz, karmuk pedig nagyobb.
Átváltozást követően egy megközelítőleg 2,5 - 3 mértes, két lábon járó farkasra hasonlítanak. A nemi vonásokat megtartják, így megkülönböztethető a női és a férfi vérfarkas. A legtöbb vérfarkas fekete, barna és szürkés, hogy könnyen bele tudjanak olvadni a környezetükbe. Ettől eltérő színváltozat is létezik, de ritkák.
Az alakváltás minden esetben ruhavesztéssel jár, hiszen a ruha nem képezi a bundájuk vagy bőrük szerves részét.
Előfordul részleges átváltozás is, mikor csak egy-egy testrésze változik át, de ez ritka. Ebből kifolyólag praktikus és a kényelmes ruhákat részesítik előnyben.


[size=22][u][i][color=white]Viselkedés:[/color][/i][/u][/size]
A vérfarkasokról tudniillik, hogy ösztön lények. Egész lényükből sugárzik valami nagyobb és hatalmasabb. Ez a bennük élő farkas. Emberi formájukban is megmaradnak a farkas ösztönök, s rendszerint ennek keretében cselekednek. Ingerlékenyek, hamar elvesztik az önuralmukat és átváltoznak. E jelenség leginkább az ifjakon figyelhető meg, de kellő bosszantás után egy idősebb vérfarkas is képes átalakulni.
Ugyanakkor végtelenül hűségesek és odaadóak. Egy vérfarkasra bármikor lehet számítani.


[size=22][u][i][color=white]Erősség:[/color][/i][/u][/size]
Legfőbb erősségük, hogy emberként is képesek a farkas ösztöneiket és képességüket használni. Ennél fogva jóval fejlettebb a látásuk, hallásuk és a szaglásuk. Emberként és farkasként is fizikailag ellenállóbb a testük.
Farkasként erősek, ösztönük és a bennük élő farkas úgymond jobban dominál, átveszi az irányítást. Tudnak így is beszélni, de inkább morgásokkal és ugatással kommunikálnak.
Rendkívül gyors öngyógyítási képességgel rendelkeznek. Ezenkívül érdemes megemlíteni, hogy átalakulásuk gyors és tiszta.
Egy vérfarkas teliholdkor a legerősebb.


[size=22][u][i][color=white]Gyengeség:[/color][/i][/u][/size]
A vérfarkasok legfőbb gyengesége az önkontroll hiánya. Ingerlékenyek és gyakorta elvesztik az önuralmukat, amik rendszerint bajba sodorják őket. Ezen felül meglehetősen érzékenyek az ezüstre. Ezüstözött golyóval megölni és lassítani egyaránt lehet egy vérfarkast, a sima vas töltény, nem hatásos ellenük. Halálos sebeknél, például szívátszúrás vagy fővesztés, nincs gyógymód. Bele kell törődni, ilyenkor a delikvens MINDEN esetben elhalálozik.
Sokszori átváltozást követően fáradékonyabbak és sebezhetőbbek lehetnek, de ez személyenként változik.
Egy vérfarkas újholdkor a leggyengébb.


[size=22][u][i][color=white]Illat:[/color][/i][/u][/size]
A farkasok illata bonyolultabb, erősebb és karakteresebb, tipikus földszag keveredik benne az erdei fenyőével, amely számukra a falka jelenlétét, biztonságot ígéri.


[size=22][u][i][color=white]Táplálkozás:[/color][/i][/u][/size]
A vérfarkasok nincs szükségük ember, vagy bármilyen más lény vérére, hogy életben maradjanak. Ugyanakkor ragadozó énjüket nem tudják megtagadni, így kénytelen vadászni.
Rendszerint állatokra vadásznak, általában szarvasra, de előfordul, hogy kisebb emlősöket, madarakat is elkapnak. Az emberi ételt igénylik, változatosan táplálkoznak.
Teliholdas éjjeleken azonban falkákba és csoportokba tömörülnek és emberek után erednek. Eddig még senki nem menekült meg egy vadászó vérfarkas elől.

[size=22][u][i][color=white]Szaporodás:[/color][/i][/u][/size]
A vérfarkasok egy életre választanak párt. Hűségesek, odaadóak párjukkal szemben. Kapcsolatukra a dinamikusság jellemző.
A vérfarkasok terhessége rendszerint bestia alakban zajlik, mind két falka esetében. A terhesség ideje rendszerint hat hónap, általában több gyermeket is világra hoznak - rendszerint kettőt.
A gyermekek gyorsabban fejlődnek, mint a sima emberek. A legelső átváltozásuk általában 8-10 éves korukban történik meg. Pubertás korban felerősödnek a vérfarkas ösztönök, a bestia jobban megjelenik.
Vérfarkasnak azonban nem csak születni lehet. A vérfarkasok harapása és karmolása KIZÁRÓLAG telihold idején képes bárkit átváltoztatni. Ebben az esetben az illető a legközelebbi telihold alkalmával szintén átváltozik. Innentől kezdve már ő is vérfarkasnak minősül. Nincs különbség az így átváltoztatott vérfarkas és a született vérfarkasok között.


[size=22][u][i][color=red]Hierarchia:[/color][/i][/u][/size]

[color=#cc0000]Nottulvar falka:[/color]
[i][color=white]Fenrir:[/color][/i]
A falka vezére, a legelső alfa vérfarkas. Mindig hím. Erősek, ravaszak, bátrak a falkájukért bármit megtennének. Haláláig ő a falka vezér. Halála esetén az arra érdemes vérfarkasok megküzdenek egymással.
[i][color=white]Lupa:[/color][/i]
A legelső alfa nőstény, a Fenrir párja. Hűségesek a párjukhoz, feladatuk közé tartozik a fiatal farkasok nevelésben való besegítés. Haláluk esetén a rang időlegesen megszűnik.
[i][color=white]Freki és Geri:[/color][/i]
Az alfapár védelmére szakosodott vérfarkasok. Nemüktől függően viselik a Freki (hím) és Geri (nőstény) rangot. A Fenrir jelöli ki őket, és ő dönthet az esetleges leváltásukról is.
[i][color=white]Bölverk:[/color][/i]
A vérfarkasok végrehajtója. Ismertebb nevén a hóhér. Nem ismer kegyelmet. A kiadott parancsot mindig és minden esetben teljesíti. Parancsolója az alfapár. Összeférhetetlen parancs esetén a Fenrir utasítását követi.


[color=#cc0000]Solblod falka:[/color]
[i][color=white]Freyr:[/color][/i]
A déli falka királya, vagy ha úgy tetszik legelső alfa vérfarkasa. Népéért, bármit megtenne, az utolsó csepp véréig védelmezi őket. Halála esetén a legidősebb gyermeke örökli a posztot.
[i][color=white]Freya:[/color][/i]
Egy király mellé kell egy királynő is, és ő a Freya. Együtt uralkodnak a vérfarkasok felett. Halála esetén a Freyrnek joga van új pár választania maga mellé.
[i][color=white]Berserker/Valkyrie:[/color][/i]
A királyi családot védőt vérfarkasok. Nemükhöz híven viselik a Berserker (hím) és Valkyrie (nőstény) rangot. Számuk a királyi családhoz igazodik!
[i][color=white]Forfadir:[/color][/i]
Ők azok, akik kimagasló kitartásukkal, és önuralmukkal kitűnnek a tömegből. Feladatuk, hogy segítsék a főként fiatalok vérfarkasokat, a bennük élő bestia elnyomásában. Számuk rendszerint négy fő!
[i][color=white]Gölludar:[/color][/i]
Ők azok a farkasok a Solblod falkában, akik nem járnak sikerrel a farkasuk elnyomásában. Így ember alakban viselik a farkas jegyeket. Szolidabban, ugyan, de látszódik. Azonban ez szégyen a Solblod falkában, így a családok nagy szégyenként élik meg, ha egy családtagjuk Gölludar lesz. Ennek ellenére a Gölludar farkasok jelentős haderő a falkában.


Semlegesek:
[i][color=red]Volur és tanítvány:[/color][/i]
Spirituális vezető illetve tanácsnok, minimális látói képességekkel. Gyógyítók is, az ő képességeik csak erre koncentrálódnak, értenek a növényekhez, de egyben a mérgekhez is. Elvonultak és nem mindig törődnek az emberi társadalomba illeszkedéssel. Ők ügyelik legpontosabban a Holdciklusokat, tudnak meteorológiai előrejelzéseket adni, és az igazán erős sámánok képesek előre jelezni a történéseket, persze rébuszok formájában. A sámán vérfarkasok fizikailag gyengébbek viszont a képességeik erőteljesebbek, mint a sima farkasoknak, mondhatni az elméjük és a spiritualitásuk adja az erejüket. A két falka határán élnek. Mindig semleges! Felette áll a falka viszályoknak.
Tanítvány:
Egy-egy jelölt kerül ki mindkét falkából, ha eljön az idő. Mikor a mester kiválasztja az utódját, a vesztes tanítványt minden esetben megölik!


[size=22][u][i][color=red]Falkák:[/color][/i][/u][/size]
[i][color=red]Nottulvar (északi falka):[/color][/i]
A Nottulvar falka tagjai nem rejtik véka alá hogy vérfarkasok, sőt, kifejezetten büszkén viselik.
Azok a falkatagok, akik képesek megtartani valamit farkasukból emberalakjukban is, nagy népszerűségnek örvendnek, ezért nem ritka hogy néha egy pár farkasfül van a fejükön, farkasfarok lóg ki a ruhájuk alól, mancsok vannak lábaik helyén, de legalább farkasszemük van. Nem egy farkas tartózkodik rendszeresen másik alakjában, a falka központjában ritkábban találkozni valódi emberalakban lévő vérfarkassal, mint egy részlegesen átváltozottal vagy bestiával.
Teljesen magukhoz ölelik farkas énjüket, és életüket is eszerint élik, szinte szó szerint farkastörvények uralkodnak a falkában. A hierarchiaharcokat maguk vívják meg, összetűzéseiket verekedéssel oldják meg, nagy közös lakomákat tartanak melyeken mindig a rang szerint állók esznek először. Vadak és az ösztöneik szerint élnek.
Az embereket maguknál gyengébbnek tartják, némelyek egyenesen prédának, és mint olyannal, nem szaporodnak, senki se hallott még arról, hogy egy Nottulvar tagnak félvér kölyke született volna.
Viselkedésükről még emberként is lerí, hogy vérfarkassal van dolgunk, impulzívak és erőszakosabbak, bár ez egyénfüggő, farkasból sincs két egyforma. Előszeretettel morognak és vicsorognak emberként is, legyen szó forróvérű vagy épp egy hidegfejű farkasról.

[i][color=red]Solblod (déli farkasok):[/color][/i]
A napvérű falka, vagy ahogy az éjfarkasok mondják: a vérárulók.
A Solblod falka tagjai átokként élik meg a vérfarkaslétet, normális életre vágynak melyet nem a vér, a hús és a vadászat utáni vágyak hajtanak. Sokkal békésebb és civilizáltabb életmódot folytatnak, mint a Nottulvar tagjai, gyakran olvadnak be emberek közé, és a vadászok kezére játszanak amennyiben lehetőségük van rá.
Csak akkor támadnak, ha nagyon kiprovokálják tőlük, ha rákényszerülnek. Az alakváltásukat a minimálisra csökkentik, aki teheti csak teliholdkor vált alakot, vagy ha elveszti a kontrollt a farkasa fölött, ami a fiataloknál még elég gyakori eset. A farkast magukban igyekeznek minél jobban elnyomni, erre a fiatalokat hosszú gyakorlatok során megtanítják, emiatt viszont a teliholdas alakváltásuk sokkal irányíthatatlanabb, és általában véresebb, mint éjszakai társaiké. Nem ritka hogy telihold előtt a farkasok elzárják magukat egy kívülről zárható szobába, ketrecbe, amit az elborult elméjű farkas nem, viszont a tudatára ébredt ember ki tud nyitni.
A Solblod falka tagjai tisztelik az életet, főleg az emberi életet, emlékezve saját származásukra, így sokkal toleránsabbak feléjük, mint a másik falka tagjai. Életüket igyekszenek felállított szabályaik és elveik szerint élni melyeket az alfáik szigorúan betartatnak, minden kihágás súlyos büntetéssel, száműzéssel, vagy akár kivégzéssel is járhat. Náluk a közemberek között nincs jelentősebb eltérés, a rangos személyek alatt szinte mindenki egyenlő.

[i][color=red]Erdei farkasok:[/color][/i]
Nem-hivatalos falka/csapat a Déli sárkánybirodalom területén. Olyan farkasok akik nem kívántak részt venni a két falka csatározásaiban, vagy valahogy a kontinensen túl ragadtak és a többiekhez csapódtak. A falkában nincs hierarchiarendszer, a sárkányok által felállított szabályokat tiszteletben tartják, és mind viselik Caspian jelét a homlokukon. A kolónia majdnem száz éves, szaporodik, a falka tagjai között vannak félvérek és hibridek is. A többi vérfarkas, legyen az Nottulvar vagy Solblod, megvetéssel tekint rájuk, de ezt a sárkánybirodalom területén igyekszenek leplezni, mert bármilyen támadás azonnali szankciókkal járna.
</justify></div></div>
Admin
Admin
Nyomok :
466
Vándorlás kezdete :
2019. Dec. 03.
https://blackmoonfrpg.hungarianforum.com
Vissza az elejére Go down
1 / 1 oldal

Ugrás :
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: BlackMoon világa :: Enciklopédia :: Fajleírások-